חייגו
 03-6836911
ווטסאפ  
050-7896911
כתובת
שוקן 12, תל אביב
רווח
 

אילו עזרים עומדים לרשות הנכים בישראל

.
דף הבית >> אילו עזרים עומדים לרשות הנכים בישראל
הביטוח הלאומי מגדיר נכות כך: "אי כשירות חלקית או מוחלטת באחד או יותר מתפקודי האדם". אף על פי שמדובר בכל סוגי הנכות לרבות נכויות נפשיות, לרב בקונטקסט הציבורי הכוונה היא לנכות פיזית המובילה לקושי בפעולות כמו הליכה או אפילו עמידה. עשרים השנים האחרונות התאפיינו בחידושים טכנולוגיים רבים להקלת חייהם של בעלי מגבלות ניידות, החל מכסאות גלגלים חשמליים וכלה במנגנונים מורכבים המדמים רגל אנושית. נסקור בקצרה את העזרים השונים העומדים לרשות הנכים בישראל. 

מעבר מקומה לקומה

בתים, עסקים ומוסדות רבים כוללים מעליות, אך לעיתים יש צורך, במיוחד בתוך בית פרטי או בבית ישנים, לעבור מקומה לקומה ללא מעלית. כיוון שמרבית כסאות הגלגלים אינם מסוגלים להתמודד עם מדרגות, נפוצו בשוק שלוש טכנולוגיות עיקריות: המעלון, המדרגון והזחליל.
 
המעלון הוא מושב שנע על גבי מסילה עולה או יורדת במקביל למדרגות, ומתאים במיוחד לנכים שאינם מסוגלים לעמוד או שמעדיפים לעלות עם כסא הגלגלים ולרדת איתו. נכים שאינם מרותקים לכסא גלגלים יוכלו להשתמש גם במדרגון, שהוא כסא המחובר למסילה מיוחדת לאורך גרם המדרגות (שיכול גם להתקפל על מנת שלא לתפוס מקום או לסכן את העולים במדרגות), העולה ויורד בצורה ממונעת. המדרגון אינו מעלה איתו את כסא הגלגלים ומיועד בעיקר לנכים המסוגלים להתנייד בעצמם, אך עדיין מתקשים בעליה במדרגות. טכנולוגיה שלישית לצורך עליה במדרגות היא הזחליל, המתאים לעלייה בכל גרם מדרגות (כאשר ישנם זחלילים העובדים גם על מדרגות לולייניות) ומאפשרים ירידה של הנכה ועליה שלו עם כסא הגלגלים במבנים שאינם מונגשים, או שאינם כוללים מעליות

התניידות ממקום למקום

נכים שאינם משתמשים ברכב כדי להתנייד ממקום למקום יכולים להיעזר בקלנועית, שהיא רכב חשמלי המופעל על ידי סוללות נטענות. הוא מזכיר קטנוע בצורתו ונפוץ במיוחד בקרב מוגבלי הליכה בגיל הזהב. כמו כן, מעבר לכסא הגלגלים הידני, קיימים מודלים רבים של כסא גלגלים חשמלי הנשלט באמצעות בקרי תנועה שונים ומאפשר גמישות מרבית בתנועה ממקום למקום. עבור נכים בעלי כסא גלגלים המשתמשים ברכב ומעוניינים ביכולת עצמאית להכניס את כסא הגלגלים לרכב או להוציאו, קיים מתקן הרמה לכיסא גלגלים, המסייע בנשיאת כיסא הגלגלים לגג הרכב. בנוסף, קיימת זרוע (או רובוט) המסייעת בנשיאתו לתא המטען של הרכב.
 
מדי שנה נוספות גרסאות שונות של מוצרים אלה ומחירם יורד בהדרגה. כמו כן, הביטוח הלאומי מעניק קצבאות מיוחדות והלוואות לרכישת מתקנים אלה לזקוקים להם.
 
 

       פרידמן, רח' שוקן 12, תל אביב, טל 03-6836911   פרטים נוספים    

למעוניינים, 3 תשלומים שווים למזמינים באתר. אפשרות להסדרי תשלום ומימון שונים

האחריות למוצרים הנקנים באתר זהה לאחריות הניתנת למוצרים הנקנים בחנות  

ניתן לאסוף בחנות בתל אביב כל מוצר שנקנה באתר (לאחר תיאום ) ולחסוך את תשלום דמי המשלוח 

הובלה למקומות רחוקים כמו ערבה, אילת, כפרים, רמת הגולן וכד' - תוספת של 50% להובלה הרשומה. התוספת בתיאום עם חברת ההובלה כדי שנוכל לתת שרות בכל הארץ 
מאמרים באתר
אודות אופניים חשמליות
אודות אופני הרים
ספורט אופני הרים
קלנועית חדשה
קלנועיות 3 או 4 גלגלים?
כיצד לבחור אופני הרים 
קניית אופניים חשמליות
רכישת אופני הרים
למה אופניים חשמליים
קלנועית בעלת גלגל אחד
רכיבה בטוחה
קטגוריות
אופני הרים
אופני נשים
אופני ילדים
תלת אופן
אופנים מתקפלים
אופניים חשמליות
טרקטורנים ממונעים
קורקינטים ממונעים 
קלנועיות
רכישה באתר
תקנון
שאלות ותשובות

מאמרים
קישורים
הצטרפות
צור קשר
פייסבוק

אינסטגרם

השארו מעודכנים, הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 

פרידמן 2017 © כל הזכויות שמורות     עיצוב אתר: טליה קוזי
.