חייגו
 03-6836911
ווטסאפ  
050-7896911
כתובת
שוקן 12, תל אביב
רווח
 

בטיחות בנסיעה על אופניים חשמליים

.
דף הבית >> בטיחות בנסיעה על אופניים חשמליים
 

מאז שהפכו לחוקיים ב-2014, מעוררים האופניים החשמליים עניין רב. נוחות ההתניידות איתם בעיר, האפשרות להגיע לכל מקום בזריזות ובלי להיתקע בפקקים או לחפש דקות ארוכות ומתישות אחרי חנייה, עלויות השימוש הנמוכות מאוד והעובדה שמדובר בכלי רכב כיפי להפליא אחראים לפופולריות שהולכת ומתעצמת, ומן הסתם מדובר במגמה שעוד תתחזק. הרכיבה על אופניים עם מנוע שאמנם מוגבל ל-250 וואט אבל גם כך מאפשר הגעה למהירות של 25 קמ"ש, מחייבת זהירות מרבית והקפדה על כללי בטיחות - לפניכם ההמלצות החשובות ביותר..

איך לשמור על האופניים כך שנוכל לרכב עליהן בבטחה?

ראשית, על-מנת ליהנות מכל היתרונות של אופניים חשמליים בלי להסתכן, חשוב לרכוש אך ורק דגמים שעומדים בתקנים העדכניים. בנוסף יש לבדוק את הצמיגים ואת הבלמים בתדירות של פעם בשבוע (ואפילו יותר, אם אתם משתמשים באופניים באינטנסיביות) כדי לוודא שאחיזת הכביש מיטבית ויכולת הבלימה היא הטובה ביותר האפשרית. המלצה נוספת היא לבחון שהברגים השונים באופניים לא התרופפו (בדיקה זו ניתן לעשות בתדירות נמוכה יותר של אחת לחודש) ועוד בדיקה לפני כל רכיבה היא של הפנסים ושל מחזירי האור (שחייבים להיות תקינים גם על-פי החוק)..

איך להתנהג בדרכים?

המרכיב השני ברמה מקסימלית של בטיחות בשימוש על אופניים עם מנוע חשמלי הוא רכיבה מושכלת. הבסיס הוא ציות לחוק, שמאפשר נסיעה בשבילי אופניים ובכבישים ובשום פנים ואופן לא על מדרכות (גם כדי לא לפגוע בהולכי רגל וגם כדי לא להיפגע בעצמכם). שימו לב שכשאתם עוברים במעבר חצייה של הולכי רגל, על פי החוק ההתנהגות הנכונה היא לרדת מהאופניים ולחצות את הכביש ברגל.

קסדה הינה חובה לבני ובנות 18 ומטה וברכיבה בדרכים בין עירוניות, אבל כדאי להשתמש בה גם כשהחוק לא מחייב זאת. המהירות המקסימלית שמנוע של אופניים חשמליים מורשה לספק היא 25 קמ"ש, אבל חשוב לקחת בחשבון את תנאי הדרך, ובמידת הצורך להסתפק גם במהירות נמוכה יותר - בכל מקרה בזכות העובדה שאין פקקים כשרוכבים על אופניים ואין צורך לחפש חנייה תגיעו חיש קל למחוז חפצכם. בפרט חשוב להאט כשהכביש רטוב או כשתנאי הראות לא אופטימליים..

כלל מהותי אחר הוא להימנע משימוש בסלולרי כשרוכבים על האופניים, גם לא לשנייה אחת, וכן לוותר על המוזיקה כך שמלוא תשומת הלב תוקדש לסביבה, ויימנעו הפתעות בלתי נעימות. רכיבה בימי החורף מחייבת זהירות רבה אף יותר מהרגיל, ובפרט הימנעות מבלימות חדות והאצות פתאומיות, והקפדה על ביצוע כל פנייה באופן מתון, איטי והדרגתי..

איך הרשויות יכולות לעזור לנו לרכב בבטחה ובנחת?

במקביל לאחריות הרבה המוטלת על כל אחד ואחת ממי שכבר מנצלים את הפוטנציאל של האופניים החשמליים, מוטלת אחריות נכבדה גם על הרשויות, ויש לקוות כי הן ימלאו את תפקידן. בפרט נדרשים עוד שבילי אופניים שיצמצמו את הצורך לרדת לכביש ואת החיכוכים עם הולכי רגל, וכן חינוך נרחב לבני הנוער שכזכור רשאים לרכב על אופניים חשמליים מהירים ורבי עוצמה גם ללא רישיון נהיגה, ולעתים הם חסרים את הידע והניסיון הדרושים להתנהלות מושכלת בדרכים..

 

       פרידמן, רח' שוקן 12, תל אביב, טל 03-6836911   פרטים נוספים    

למעוניינים, 3 תשלומים שווים למזמינים באתר. אפשרות להסדרי תשלום ומימון שונים

האחריות למוצרים הנקנים באתר זהה לאחריות הניתנת למוצרים הנקנים בחנות  

ניתן לאסוף בחנות בתל אביב כל מוצר שנקנה באתר (לאחר תיאום ) ולחסוך את תשלום דמי המשלוח 

הובלה למקומות רחוקים כמו ערבה, אילת, כפרים, רמת הגולן וכד' - תוספת של 50% להובלה הרשומה. התוספת בתיאום עם חברת ההובלה כדי שנוכל לתת שרות בכל הארץ 
מאמרים באתר
אודות אופניים חשמליות
אודות אופני הרים
ספורט אופני הרים
קלנועית חדשה
קלנועיות 3 או 4 גלגלים?
כיצד לבחור אופני הרים 
קניית אופניים חשמליות
רכישת אופני הרים
למה אופניים חשמליים
קלנועית בעלת גלגל אחד
רכיבה בטוחה
קטגוריות
אופני הרים
אופני נשים
אופני ילדים
תלת אופן
אופנים מתקפלים
אופניים חשמליות
טרקטורנים ממונעים
קורקינטים ממונעים 
קלנועיות
רכישה באתר
תקנון
שאלות ותשובות

מאמרים
קישורים
הצטרפות
צור קשר
פייסבוק

אינסטגרם

השארו מעודכנים, הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 

פרידמן 2017 © כל הזכויות שמורות     עיצוב אתר: טליה קוזי
.