חייגו
 03-6836911
ווטסאפ  
050-7896911
כתובת
שוקן 12, תל אביב
רווח
 

חשיבותן של קסדות בטיחותיות לאופנועים ואופניים

.
דף הבית >> חשיבותן של קסדות בטיחותיות לאופנועים ואופניים
חשיבותן של קסדות בטיחותיות לאופנועים ואופניים

מחקרים מראים בבירור כי קסדת אופנוע היא המיגון היעיל ביותר בזמן תאונה. קסדות עשויות להפחית 30% מהתוצאות הקטלניות של תאונות דרכים, בהן מעורבים אופנועים. ברוב המקרים – היא מצילת החיים הראשונה.

קסדות בטיחותיות לאופנועים זה דבר שאין לזלזל בו, חלילה. שהרי מדובר במצילת חיים  מספר אחת, בכל הנוגע בבטיחות רוכב האופנוע. הקסדות בימינו מסווגות בתקנים אמריקאיים / אירופיים מחמירים למדי, אשר לחלקן יש מדד כוכבי בטיחות. אחת התוצאות הקטלניות במקרים של תאונות דרכים במעורבות אופנועים, תהיה פגיעת ראש. פגיעות מסוג זה עשויות לגרום למוות מיידי, או לפגיעה אנושה ואי-הפיכה בתפקודו השכלי והמוטורי של רוכב האופנוע.

קסדות בטיחותיות לאופנועים / קטנועים – על מה להקפיד

בבואנו לרכוש קסדות בטיחותיות לאופנועים, יש להקפיד על מדד יעילות בזמן תאונה; יש להעניק תשומת לב מרבית על איכותם של החלקים המכסים את הראש, ומהו כושר הספיגה. בנוסף, יש להקפיד לוודא את ההתאמה לראש ואת נוחות המשתמש. יש לבדוק קיומו של מרחב ראייה תקין של לובש הקסדה, במיוחד ברירות וזוויות הצפייה שהמשקף מאפשר, בפרט כאשר מדובר בקסדה מלאה, או בקסדת ¾. בשוק כיום ישנו מגוון גדול של קסדות בגדלים משתנים.

איך לבצע התאמה טובה של קסדות לאופנועים

התאמת קסדות בטיחותיות לאופנועים יש לבצע בתחילה במדידת היקף הראש עם סרגל בד – כשני ס"מ מעל הגבות. רצוי לדעת שקסדה היא כמו נעל, בכך שהיא מתרחבת מעט עם הזמן, ומתאימה עצמה לראש הלובש. מסיבה זו, בזמן מדידת הקסדה, כדאי לקחת בחשבון את התרחבותה, ולבחור בקסדה צמודה מעט, ולא קסדה חופשית, שלא תתאים למידות הראש ולבטיחות הרוכב.

בעת מדידת הקסדה בחנות לציוד לדו-גלגליים, יש להניע אנכית ואופקית, כדי לוודא שאינה צמודה מידי או משוחררת מדי. יש להסיר את הקסדה ולוודא שלא נותרו סימנים אדומים בולטים על העור. במידה שכן, יש לבצע בדיקות נוספות עם קסדה צמודה פחות.
קסדות אופנועים נחלקות למספר סוגים, כאשר החלוקה היא על-פי תחום כיסוי ואזור הכיסוי של הרוכב:
  • קסדות מלאות / פולפייס – יכסו את הראש כולו, עם משקף מגן; יש לבדוק את תחום הראיה במהלך הקניה, תוך הקפדה שקסדת האופנוע תכיל פתחי אוורור עליונים.
  • קסדות ¾ מזכירות קסדות מלאות, אולם תחת המשקף אין תמיכת מרכב הקסדה – מה שגורע מבטיחות הקסדה במקרה של מכה בחלק הראש התחתון.
  • קסדות חצי – אינן מומלצות, כיוון שהן מכסות את גולגולת הראש בלבד.
חשוב שכל קסדה שאנו רוכשים תעמוד בתקני הבטיחות האמריקאיים ו/או האירופיים העדכניים ביותר (4 כוכבי בטיחות לפחות). כדאי שהקסדה תכיל הכנה מלאה לדיבורית, ותכלול חורים לרמקולים, כדי למנוע הפרעה לאוזניים. אפשר שהקסדה עצמה מגיעה עם דיבורית מורכבת מראש, מה שחוסך את הבעיות שפורטו קודם.
 
 

       פרידמן, רח' שוקן 12, תל אביב, טל 03-6836911   פרטים נוספים    

למעוניינים, 3 תשלומים שווים למזמינים באתר. אפשרות להסדרי תשלום ומימון שונים

האחריות למוצרים הנקנים באתר זהה לאחריות הניתנת למוצרים הנקנים בחנות  

ניתן לאסוף בחנות בתל אביב כל מוצר שנקנה באתר (לאחר תיאום ) ולחסוך את תשלום דמי המשלוח 

הובלה למקומות רחוקים כמו ערבה, אילת, כפרים, רמת הגולן וכד' - תוספת של 50% להובלה הרשומה. התוספת בתיאום עם חברת ההובלה כדי שנוכל לתת שרות בכל הארץ 
מאמרים באתר
אודות אופניים חשמליות
אודות אופני הרים
ספורט אופני הרים
קלנועית חדשה
קלנועיות 3 או 4 גלגלים?
כיצד לבחור אופני הרים 
קניית אופניים חשמליות
רכישת אופני הרים
למה אופניים חשמליים
קלנועית בעלת גלגל אחד
רכיבה בטוחה
קטגוריות
אופני הרים
אופני נשים
אופני ילדים
תלת אופן
אופנים מתקפלים
אופניים חשמליות
טרקטורנים ממונעים
קורקינטים ממונעים 
קלנועיות
רכישה באתר
תקנון
שאלות ותשובות

מאמרים
קישורים
הצטרפות
צור קשר
פייסבוק

אינסטגרם
מועדון לקוחות


השארו מעודכנים, הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 

פרידמן 2017 © כל הזכויות שמורות     עיצוב אתר: טליה קוזי
.