חייגו
 03-6836911
ווטסאפ  
050-7896911
כתובת
שוקן 12, תל אביב
רווח
 

סוללות לאופניים חשמליים-מורה נבוכים

.
דף הבית >> סוללות לאופניים חשמליים-מורה נבוכים
סוללות לאופניים חשמליים - מורה נבוכים


אופניים חשמליים, מעצם היותם כאלה, מגלמים בתוכם שורה ארוכה של יתרונות: הם מהווים פעילות ספורטיבית מהנה, מאפשרים לגמוע מרחקים מרשימים במהירויות סבירות ומוציאים מכלל אפשרות עמידה בפקקים, או חיפוש ארוך אחר חנייה. אם החלטתם להצטייד באופניים חשמליים, סביר מאד להניח שאיכות החיים שלכם תשתפר משמעותית.

בעת בחירת האופניים, חשוב לתת את הדעת על שורה ארוכה של פרמטרים. אולם נדמה כי הפרמטר המשמעותי ביותר קשור בסוללות האופניים, אשר תפקידן העיקרי הוא לספק כוח למנוע החשמלי שבבסיס האופניים. הנה כל מה שצריך לדעת עליהם:

על תפקידי הסוללה (וחשיבותו של הליתיום)

כצעד ראשון, ראוי להדגיש כי תחום האופניים החשמליים, כיאה לפופולאריות ההולכת וגוברת שלו, עבר תמורות משמעותיות במהלך השנים. אחד הפיתוחים המשמעותייםקשור בפיתוחן של סוללות לאופניים חשמליים שהן קלות משקל, שלא מקשות בשום אופן על הרכיבה, ובעלות קיבולת מרשימה לכל הדעות. המשמעות היא: הסוללות, כשהן טעונות, מאפשרות לגמוע מרחקים מרשימים עם האופניים, עד לטעינה המחודשת שלהן.
הברירה העיקרית, בעת בחירת סוללות לאופניים חשמליים, היא בין סוללות ליתיום לבין סוללות LED, כאשר סוללות מהסוג הראשון הן שנבחרות כמעט בכל המקרים. אלו הן סוללות קלות ויעילות, אשר בדור הנוכחי, בניגוד לשנים עברו, לא כוללות כלל סכנת התחממות יתר, לא כל שכן התלקחות.
ניתן להבחין כיום בין שלושה סוגים של סוללות ליתיום:
  • ליתיום יון
  • ליתיום פולימר
  • ליתיום ברזל (או פריט) -  נחשב לסוג האיכותי והיקר ביותר.
ככל שהסוללה חזקה יותר, כך אורח החיים שלה, כלומר, מספר ההטענות שניתן לבצע בה, גדול יותר. בכל מקרה, מדובר כאן על סוללות המאפשרות כ-500-1,500 הטענות, ולכן, מעצם המהות שלהן, מיועדות לשמש את הרוכבים תקופה ארוכה במיוחד.

כך מחשבים את המאפיינים הנדרשים

סוללה לאופניים חשמליים מגיעה במספר מתחים, כאשר המתחים הגבוהים יהיו יקרים יותר, לעיתים בכאלף שקלים. מצד שני, הן מאפשרות רכיבה רצופה ואיכותית הרבה יותר, כך שאנשים המתבססים על האופניים החשמליים כפיתרון התניידות קבוע, פחות או יותר, לא יכולים להתפשר מהבחינה הזו. קיבולת הסוללה, הנמדדת באמפר, היא משתנה חשוב נוסף שמשלים את המשוואה.

כדי לחשב את צריכת האמפר לשעה שצריכה לספק הסוללה, ניתן לעשות חישוב פשוט בכל קנה מידה: חילוק של מתח המנוע (לרוב בין 250 ל-1,000) במתח הסוללה. כך ניתן יהיה לדעת לכמה אמפר בשעה זקוקים, כמו גם משך הזמן שניתן יהיה להשלים בנסיעה אחת.

חשיבותו של מיקום

סוגיה משמעותית נוספת הנוגעת לסוללה היא המיקום שלה על גבי האופניים. חשוב מאד שלא למקם את הסוללה בסמוך לחומרים דליקים או למקור חום, ורצוי גם בגובה סביר מעל פני הקרקע: הדבר יקטין את החיכוך האפשרי עם הקרקע או עם מפגעים דוגמת בוץ או רטיבות, מה שפוגע בצורה משמעותית בסוללה ובאורך החיים שלה. בחירה מקובלת היא בחלקים האמצעיים של שלדת האופניים.
 

       פרידמן, רח' שוקן 12, תל אביב, טל 03-6836911   פרטים נוספים    

למעוניינים, 3 תשלומים שווים למזמינים באתר. אפשרות להסדרי תשלום ומימון שונים

האחריות למוצרים הנקנים באתר זהה לאחריות הניתנת למוצרים הנקנים בחנות  

ניתן לאסוף בחנות בתל אביב כל מוצר שנקנה באתר (לאחר תיאום ) ולחסוך את תשלום דמי המשלוח 

הובלה למקומות רחוקים כמו ערבה, אילת, כפרים, רמת הגולן וכד' - תוספת של 50% להובלה הרשומה. התוספת בתיאום עם חברת ההובלה כדי שנוכל לתת שרות בכל הארץ 
מאמרים באתר
אודות אופניים חשמליות
אודות אופני הרים
ספורט אופני הרים
קלנועית חדשה
קלנועיות 3 או 4 גלגלים?
כיצד לבחור אופני הרים 
קניית אופניים חשמליות
רכישת אופני הרים
למה אופניים חשמליים
קלנועית בעלת גלגל אחד
רכיבה בטוחה
קטגוריות
אופני הרים
אופני נשים
אופני ילדים
תלת אופן
אופנים מתקפלים
אופניים חשמליות
טרקטורנים ממונעים
קורקינטים ממונעים 
קלנועיות
רכישה באתר
תקנון
שאלות ותשובות

מאמרים
קישורים
הצטרפות
צור קשר
פייסבוק

אינסטגרם

השארו מעודכנים, הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 

פרידמן 2017 © כל הזכויות שמורות     עיצוב אתר: טליה קוזי
.