חייגו
 03-6836911
ווטסאפ  
050-7896911
כתובת
שוקן 12, תל אביב
רווח
 

פציעות ופגיעות רכיבת אופניים

.
דף הבית >> פציעות ופגיעות רכיבת אופניים

כל מי שמתעורר לו בשעות הבוקר המוקדמות, כשהשמש עדיין לא הפציעה במלואה, או נוהג לטייל ברחבי ישראל בסופי שבוע, ודאי נתקל באופק ובמרחב באינספור רוכבי אופניים נמרצים רבים, גברים, נשים וילדים כמעט כל הגילאים – אופניים זוהי אהבה גדולה בקרב המונים במחוזותינו.

בשנים האחרונות ישראל הפכה למין "מעצמה" קטנה בתחום רכיבת האופניים - צעירים ומבוגרים, גברים ונשים, רוכבים על אופניים במסלולים מסומנים, בפארקים ובכבישים עירוניים ובינעירוניים. את השינוי המדובר שחל בתחום אנחנו יכולים להרגיש גם באספקטים נלווים, כגון מרוצי רכיבה ותחרויות אשר נערכים כמעט מדי שבוע, חנויות אופניים אשר פזורות בכל הארץ, קבוצות רכיבה שנפתחות בכל יישוב, אתרי אינטרנט אשר מתעסקים בתרבות הרכיבה, וכן באותה נשימה גם לצד הפחות נעים ונחמד, העלייה רבה בהיקף הכאבים, הפציעות והפגיעות שעלולות להיווצר כתוצאה מהרכיבה.

לפני שנדון בהיבט כואב זה עם פגיעות האופניים והכאבים השכיחים הנגרמים, כדאי לציין כי רוכבי אופניים מקצועיים או חצי מקצועיים, נוהגים לשמור על עצמם באמצעות חליפת רכיבה מתאימה, קסדה ומגנים לידיים ולרגליים, ביטוח מיוחד שמכסה פציעות ותאונות, ובנוסף חלקם אף נוהגים למרוח משחות ולנטול כדורים שונים על מנת לחזק את הגוף שלהם מבחינה פיזית. עם זאת, פציעות וכאבים הם דברים שכיחים בזמן כל פעילות ספורטיבית ומאומצת אשר מפעילה מספר שרירים חשובים ומרכזיים בגוף האדם, על אחת כמה וכמה במדובר בפעילות מאתגרת כמו רכיבה על אופניים בה מופעלים באינטנסיביות במקביל בו זמנית גם שרירי הידיים השונים, מה שעלול להוביל לכאב ולבעיות שונות בכתף, וגם את שרירי הרגליים כמובן, מה שעלול להוביל לכאבים בברכיים, בכף הרגל וכו'.

אזורי הגוף הרגישים והפגיעים ברכיבה

במרבית המקרים ולפי רוב הנתונים הקיימים, האזור הפגיע ביותר ברכיבה על אופניים, ובכלל בפעילות ספורטיבית, הוא הברך - רוכבי אופניים רבים מתמודדים עם מה שנקרא תסמונת הכאב הפטלו-פמורלי, כאב שנגרם כתוצאה מתנועה בשיפוע עולה בעת הרכיבה או בעת דיווש בסיבוב נמרץ. על מנת להימנע מכך יש להשתמש באופניים מתאימות ולא להתפשר על התאמתן, וכן לחזק את שריר ארבע ראשי באמצעות תרגילי מתיחות וכוח.

עוד תרחיש פגיעה שכיח למדי היא הדלקת בגיד הארבע ראשי ברגל, דלקת הנוצרת כתוצאה ממאמץ יתר של השריר. הפתרון הוא, גם לבצע תרגילי מתיחות ולהרגיל את השריר לעבודה קשה, להימנע מפעילות במקרה של כאב מואץ, וכן יש לבצע עיסויים ברגל בעת המנוחה. דלקת אחרת נפוצה היא זו שמופיעה בגיד הפיקה, בדרך כלל כתוצאה ממתיחה זוויתית. במקרה כזה קשה ליישר את הרגל ויש להימנע מכל פעילות ומאמץ, רצוי לעסות את הרגל ולעשות תרגילים שיחזירו לה את היכולת להתיישר כמו שצריך.

כיצד ניתן למנוע כאבים ופציעות?

קיימים כיום מספר רב של אמצעים אשר יסייעו לנו להתמודד עם כאבים ופציעות - ראשית, חשוב לבצע חימום כנדרש לפני כל רכיבה וכן בין אימונים; שנית, יש להתאים את האופניים לרכיבה, החל מכיוון המושב ועד כיוון הכידון; בנוסף רצוי לקחת מנוחה במקרה של מאמץ יתר או פציעה וכן לחשוב על הפסקת פעילות לזמן מה ומעבר לספורט אחר (למשל, שחייה). האמצעים בהם ניתן להשתמש הם בדרך כלל כדורים לשיכוך כאבים, משחות ותרופות. כמובן שבכל אחד מהמקרים, מומלץ להיעזר באיש מקצוע מורשה ומוסמך על מנת לוודא האם הם מתאימים ונכון לקחת אותם, הן מבחינה רפואית והן מבחינה פיזית בשל אופי הכאב והבעיה.

       פרידמן, רח' שוקן 12, תל אביב, טל 03-6836911   פרטים נוספים    

למעוניינים, 3 תשלומים שווים למזמינים באתר. אפשרות להסדרי תשלום ומימון שונים

האחריות למוצרים הנקנים באתר זהה לאחריות הניתנת למוצרים הנקנים בחנות  

ניתן לאסוף בחנות בתל אביב כל מוצר שנקנה באתר (לאחר תיאום ) ולחסוך את תשלום דמי המשלוח 

הובלה למקומות רחוקים כמו ערבה, אילת, כפרים, רמת הגולן וכד' - תוספת של 50% להובלה הרשומה. התוספת בתיאום עם חברת ההובלה כדי שנוכל לתת שרות בכל הארץ 
מאמרים באתר
אודות אופניים חשמליות
אודות אופני הרים
ספורט אופני הרים
קלנועית חדשה
קלנועיות 3 או 4 גלגלים?
כיצד לבחור אופני הרים 
קניית אופניים חשמליות
רכישת אופני הרים
למה אופניים חשמליים
קלנועית בעלת גלגל אחד
רכיבה בטוחה
קטגוריות
אופני הרים
אופני נשים
אופני ילדים
תלת אופן
אופנים מתקפלים
אופניים חשמליות
טרקטורנים ממונעים
קורקינטים ממונעים 
קלנועיות
רכישה באתר
תקנון
שאלות ותשובות

מאמרים
קישורים
הצטרפות
צור קשר
פייסבוק

אינסטגרם
מועדון לקוחות


השארו מעודכנים, הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 

פרידמן 2017 © כל הזכויות שמורות     עיצוב אתר: טליה קוזי
.