חייגו
 03-6836911
ווטסאפ  
050-7896911
כתובת
שוקן 12, תל אביב
רווח
 

פציעות רכיבה שכיחות ודרכי הטיפול בהן

.
דף הבית >> פציעות רכיבה שכיחות ודרכי הטיפול בהן

ענף רכיבות האופניים נחשב לענף בטוח יחסית, אך ככל שצובר הענף תאוצה ויותר ויותר רוכבים נכנסים למעגל האימונים כך גם עולה שכיחות הפציעות.
 

אמנם בעת הרכיבה חלים עומסים מופחתים על מפרקי הגוף השונים אך קיומן של תנועות חוזרניות של אותם מפרקים כן מובילים לפציעות.
 

פציעות נפוצות והגורמים להן

הפציעות הבאות אולי ישמעו לכם מעט מפתיעות אך מספר לא מבוטל של מחקרים מצא כי שכיחותן גבוהה בקרב רוכבים. בעיות וכאבי צוואר הינם הפציעה השכיחה ביותר ואחד מכל שני רוכבים בממוצע יתלונן על כך במהלך חייו. בעיות ברכיים נמצאות מעט מאחור עם מעל ל-40% מהרוכבים שיחוו זאת. בעיות במפשעה ובישבן קיימות אצל 35% מהרוכבים וכ-30% ידווחו על בעיות גב.


הגורמים לפציעות הרכיבה הם רבים ונחלקים לאלה אשר מקורם במבנה האנטומי של הרוכב כגון: אסימטריה ברגליים, פרונציה בכף הרגל, קשת שטוחה ועקמת בגב. גורמים אשר מקורם בתוכניות אימון לא מותאמות וטכניקת רכיבה לקויה כגון אימון אינטנסיביים מדי (שלא תואמים לכושרו הגופני של הרוכב). גורמים המצביעים על בעיות במערכת השרירים כגון שרירים חלשים שלא עומדים בעומס, שרירים קצרים ואף הגבלות שונות בחלק מהמפרקים, והגורם האחרון שהוא חוסר התאמה בין האופניים לגופו של הרוכב.


מניעה וטיפול בפציעות רכיבה

בעבר חשבו רוכבים כי עליהם להתאים עצמם לאופניים על מנת למקסם את יכולות הרכיבה שלהם ועל מנת למנוע פציעות. אך כיום, עם השיפור הניכר בטכנולוגיה וביכולות האבחון בזמן אמת מבינים כי יש להתאים את האופניים לרוכב ולא להפך.


התאמת אופניים

התאמתם של האופניים בצורה אופטימלית לגופו של הרוכב משפרת משמעותית את ביצועיו האתלטיים ומאפשרת לרוכב להימנע מפציעות הנגרמות מתנועות חריגות.


כיום מתבצעות התאמות אופניים באמצעות בדיקות תלת מימדיות הבוחנות את הרוכב על אופניו האישיות ומלוות על ידי פיזיותרפיסטים מומחים בביומכניקה של התנועה.כך ניתן להתרשם מכוח שריריו של הרוכב, מהמבנה האנטומי שלו, מטווחי תנועת מפרקיו וכמובן מסגנון וטכניקת הרכיבה. כל אלה מאפשרים להתאים את אופניו של הרוכב אליו (מיקום שונה של הקליטים, הטריזים, מיקומם של הידיים וכד') ולשפר משמעותית את טכניקת הרכיבה על בסיס אמצעים מדידים.


התאמת מדרסים

לצד התאמת אופניים ישנם טיפולים יעילים לבעיות ביומכאניות ופציעות רכיבה. לצד טיפולי פיזיותרפיה לרוכבים ישנם מרכזי ניתוח תנועה וספורט המאפשרים התאמת אביזרים. לקוראי האתר ואוכלוסיית הספורטאים בעיר יש מדרסים בתל אביב המותאמים באמצעים תלת מימדיים ונשענים על טכנולוגיה חדשנית.

מדובר על מדרסים ביומכניים המאפשרים הגבהה ושינוי מנח כף הרגל, כך שתתאים עצמה לרכיבה אופטימלית.


במקרים בהם מזהים פציעות הנובעות מגורמים הקושרים למבנה אנטומי אז ישנם התאמות שונות אותן ניתן לבצע כמו התאמת נעליים, תיקון זוויתי או הגבהה של הטריזים ועוד.


תוכנית אימונים מותאמת לרוכבים

אחד מאמצעי המניעה הטובים ביותר לפציעות הוא הכנה נאותה לקראת רכיבה ובדגש על תוכנית אימונים מותאמת. מרכזים לניתוח תנועה וספורט מאפשרים היום בניית תכנית מיוחדת לרוכבים הנמדדת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומלווים על ידי צוות מיומן בביומכניקה. התכנית שמה דגש על חיזוק ושיפור שרירי הליבה, ייצוב הגו, דימוי תנוחות רכיבה פונקציונליות ועבודה על קואורדינציה שרירית.


לסיכום,

אין פתרון קסם אחד לכל בעיות הרכיבה וכמו בכל ענף ספורט שדורש מאמץ ואינטנסיביות יש צורך בהתאמת פתרונות לרוכב המשלבים שילוב של תכניות אופטימליות, אביזרי עזר כגון מדרסים, פיזיותרפיה ואף את התאמת הציוד לרוכב. אין להקל ראש ולחשוב שזוהי רק רכיבה על אופניים (ממש כשהיינו ילדים) אלא מדובר על ספורט עם סיכון ממשי לפציעות שעלולות להפוך לכרוניות ולמנוע מכם את המשך החוויה והעשייה.

 

       פרידמן, רח' שוקן 12, תל אביב, טל 03-6836911   פרטים נוספים    

למעוניינים, 3 תשלומים שווים למזמינים באתר. אפשרות להסדרי תשלום ומימון שונים

האחריות למוצרים הנקנים באתר זהה לאחריות הניתנת למוצרים הנקנים בחנות  

ניתן לאסוף בחנות בתל אביב כל מוצר שנקנה באתר (לאחר תיאום ) ולחסוך את תשלום דמי המשלוח 

הובלה למקומות רחוקים כמו ערבה, אילת, כפרים, רמת הגולן וכד' - תוספת של 50% להובלה הרשומה. התוספת בתיאום עם חברת ההובלה כדי שנוכל לתת שרות בכל הארץ 
מאמרים באתר
אודות אופניים חשמליות
אודות אופני הרים
ספורט אופני הרים
קלנועית חדשה
קלנועיות 3 או 4 גלגלים?
כיצד לבחור אופני הרים 
קניית אופניים חשמליות
רכישת אופני הרים
למה אופניים חשמליים
קלנועית בעלת גלגל אחד
רכיבה בטוחה
קטגוריות
אופני הרים
אופני נשים
אופני ילדים
תלת אופן
אופנים מתקפלים
אופניים חשמליות
טרקטורנים ממונעים
קורקינטים ממונעים 
קלנועיות
רכישה באתר
תקנון
שאלות ותשובות

מאמרים
קישורים
הצטרפות
צור קשר
פייסבוק

אינסטגרם
מועדון לקוחות


השארו מעודכנים, הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 

פרידמן 2017 © כל הזכויות שמורות     עיצוב אתר: טליה קוזי
.