חייגו
 03-6836911
ווטסאפ  
050-7896911
כתובת
שוקן 12, תל אביב
רווח
 

רכיבה בטוחה עם אופניים חשמליים

.
דף הבית >> רכיבה בטוחה עם אופניים חשמליים

היעדר פיקוח על אופניים חשמליים הפך את הנושא לסוגיה סבוכה, עד לא מזמן. כיום, קיימות תקנות חדשות בנושא אשר מגדירות ומגבילות את השימוש באופניים ובד בבד, מגבירות את האכיפה. 

חשבתם לרכוש אופניים חשמליים? רגע לפני שתכנסו לחנות האופניים הקרובה, כדאי ומומלץ שתכירו את תקנות החוק החדשות. חשבתם שאין פיקוח ואכיפה ושנושא הרכיבה על אופניים חשמליים פרוץ? מסתבר שלא לאורך זמן. לאחרונה וועדת הכלכלה של הכנסת אישרה שינויים בתקנות התעבורה במטרה להגביר את הפיקוח והאכיפה, להגביל את הנסיעה של בני נוער לשבילים מסודרים ובאופן כללי: להגדיר את השימוש באופן שאינו משתמע לשתי פנים.
 

מגבירים את עוצמת האכיפה

כולנו שמענו סיפורים, אם זה נער בן ארבע עשרה שדרס קשישה ואם כאלו ואחרים. בהיעדר פיקוח ואכיפה אין זה מפתיע שהחוק היה פרוץ ושכל נער או נערה יכלו פשוט להיכנס לחנות, לרכוש אופניים חשמליים ולרכב עליהן אל עבר האופק, מבלי לתת דין וחשבון לעוברים ולשבים. אולם בשל פגיעות בעוברי אורח הובן גורם הסיכון וכיום אין הדבר אפשרי. התיקונים בחוק מתייחסים אל הרכבת צוות פקחים עירוני שמטרתו להיות אמון על האכיפה. לא עוד רק שוטרים, מהיום כל רשות מקומית תיצור מדיניות אכיפה משל עצמה, הכוללת את הדרכת הפקחים להתמודדות נכונה וחיובית עם בני הנוער.
 

תיקון נוסף לחוק מתייחס גם להגבלת גיל הרכיבה

אם עד היום גיל הרכיבה המותר היה 14 שנים, כיום גיל 16 הוא הגיל המינימלי. עם זאת היות ומדובר בקטינים נושא האכיפה הנו רגיש ולכן המחוקק ציין כי רק פקחים ולהם ההכשרה לחלק דוחות ולאכיפת עבירות מסוג אלו יכולים לתת דו"ח. בכל מקרה אחר מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה מקצועי ומיומן הבקיא ברזי החוק ויכול לבדוק את כל המשתנים שישפכו אור על המקרה הפרטי שלכם. עורך דין תעבורה יכול לבדוק אם הדוח היה מוצדק, לייצג אתכם בערכאות השונות, לספק לכם תמיכה, לסייע מתוך ניסיונו, להטות את הכף עבורכם ועוד.
 

היכרות עם כללי הרכיבה על אופניים

ישנם כללים נוספים ותקנות הנוגעות לרוכבי אופניים, הן רגילים והן חשמליים. לכן במידה ואתם נוהגים לרכב באופן תדיר על אופניים מכל סוג עליכם לוודא שאתם מכירים את כל הכללים האמורים ומעודכנים בתיקונים לחוק. כך למשל חובה עליכם לחבוש קסדה בעת הרכיבה, במידה ואין שביל מוסדר עליכם לרכב על הכביש ולא על המדרכה, לשמור מרחק. כמו כן מוטל עליכם להתקין פעמון ופנסים על האופניים, להכיר את כללי העקיפה ובאופן כללי, לדעת מתי ואיך תוכלו להרכיב אנשים וכיוצא בכך. לסיכום, היכרות עם התקנות והחוקים לא רק תשמור על בטיחותכם, כי אם גם על בטיחותם של הסובבים אתכם ואף תמנע חיכוכים וסיבוכים עם רשויות החוק והאכיפה.

       פרידמן, רח' שוקן 12, תל אביב, טל 03-6836911   פרטים נוספים    

למעוניינים, 3 תשלומים שווים למזמינים באתר. אפשרות להסדרי תשלום ומימון שונים

האחריות למוצרים הנקנים באתר זהה לאחריות הניתנת למוצרים הנקנים בחנות  

ניתן לאסוף בחנות בתל אביב כל מוצר שנקנה באתר (לאחר תיאום ) ולחסוך את תשלום דמי המשלוח 

הובלה למקומות רחוקים כמו ערבה, אילת, כפרים, רמת הגולן וכד' - תוספת של 50% להובלה הרשומה. התוספת בתיאום עם חברת ההובלה כדי שנוכל לתת שרות בכל הארץ 
מאמרים באתר
אודות אופניים חשמליות
אודות אופני הרים
ספורט אופני הרים
קלנועית חדשה
קלנועיות 3 או 4 גלגלים?
כיצד לבחור אופני הרים 
קניית אופניים חשמליות
רכישת אופני הרים
למה אופניים חשמליים
קלנועית בעלת גלגל אחד
רכיבה בטוחה
קטגוריות
אופני הרים
אופני נשים
אופני ילדים
תלת אופן
אופנים מתקפלים
אופניים חשמליות
טרקטורנים ממונעים
קורקינטים ממונעים 
קלנועיות
רכישה באתר
תקנון
שאלות ותשובות

מאמרים
קישורים
הצטרפות
צור קשר
פייסבוק

אינסטגרם
מועדון לקוחות


השארו מעודכנים, הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 

פרידמן 2017 © כל הזכויות שמורות     עיצוב אתר: טליה קוזי
.