חייגו
 03-6836911
ווטסאפ  
050-7896911
כתובת
שוקן 12, תל אביב
רווח
 

אופניים לילדים

.
דף הבית >> הדרכה, מאמרים >> אופניים לילדים

אופניים לילדים

הערות: השתמשנו בלשון זכר אך הכוונה לגברים ונשים כאחד. ההמלצות בדף זה מבוססות על מיטב נסיוננו והבנתנו לרכישת אופניים לילדים אך אין אנו אחראים לתוצאות העלולות לנבוע משימוש במידע. המשתמש במידע זה עושה זאת על אחריותו בלבד. מותר לצטט את האמור בדף זה אך יש לציין את המקור ולצרף לינק למקור.

עמוד זה בא להסביר את השיקולים הצריכים להנחות את ההורה בבואו לקנות אופניים לילדים - כיצד לבחור את האופניים, איך להתאימם לגיל הילד  ולאילו רכיבים באופניים עליו לתת את דעתו.

הגדרה: בעמוד זה אופניים לילדים הם אופניים המיועדים לילדים בגילאי שנתיים ועד 8 שנים.

בטיחות: הרכיבה על אופניים לילדים היא עם קסדה ובהשגחת מבוגר.

ילד שעובר מתלת אופן או אופניים אחרים עם גלגל בעל הנעה קבועה (דהינו כמדוושים לאחור האופניים נעים לאחור כשמדוושים קדימה, אופניים לילדים נעים לפנים וכשהפדלים במצב נייח האופניים עומדים),  עלול להרגיש חוסר ביטחון כאשר נותנים לו " אופניים לילדים כמו של גדולים " דהינו כמדוושים לאחור האופניים עוצרים וכאשר מפסיקים לדווש האופניים ממשיכים לסוע. אל חשש, הילד יתרגל מהר מאוד לרכב על אופניים לילדים .

האם לקנות גלגלי עזר? בניגוד למקובל לחשוב, הילד לא ילמד לרכוב על אופניים לילדים בעלי שני גלגלים עם גלגלי עזר. עד שלא יוסרו הגלגלים הילד לא יקבל את תחושת "שווי המשקל".  יחד עם זאת רצוי לקנות לילד אופניים עם גלגלי עזר כדי שילמד לדווש באופניים בעלי גלגל אחורי לא קבוע, ויתרגל למעצורים ולישיבה על אופניים לילדים חדשים. כאשר רוצים שהילד ממש יילמד על אופניים, יש להסיר את גלגלי העזר (אך כמובן לא את ההשגחה מהילד).

כלל:

לילד שטרם הגיע לגיל 6, לקנות אופני BMX. 
לילד מגיל 6 עד 8 אפשר לקנות אופני הרים או BMX.
לילד מגיל 8 ומעלה לקנות אופני הרים.

אופניים לילדים BMX

המונח BMX אינו מציין פירמה או מותג אלא צורה של אופניים לילדים . (ראה תמונה). אופניים אלה הם אופניים בעלי מעצור רגל ומעצור יד, הישיבה עליהם זקופה, והגלגלים עבים, הכידון גבוה יחסית.  ניתן לשנות הן את גובה הכידון והן את זוית הכידון.

אופני BMXמעצורים: לאופני BMX, אמורים להיות שני מעצורים. מעצור רגל (טורפדו) העוצר את הגלגל האחורי, ומעצור יד העוצר את הגלגל הקידמי.

שילדה: השילדות המודרניות של אופניים לילדים , הקרויות על פי צורתן שילדת Y, הן שילדות נמוכות. בשילדות Y אין הבדל בין שילדת בנים לשילדת בנות.

אפשר להשיג גם אופניים לילדים BMX בעלי שילדת משולש קלאסית. בשלדות אלה קיים הבדל היסטורי בין שלדת בנים (בעלת "רמה" גבוהה) לשלדת בנות (בעלות "רמה" נמוכה). באופן מעשי, אין צורך לדקדק בכך - גם בת יכולה לרכוב על אופניים לילדים בעלי רמה גבוהה. לדעתנו, רמה של בנות - רמה נמוכה - מקילה על העליה והירידה מאופניים על ידי העברת הרגל מלפנים

צבע:  הגוון  בדרך כלל הוא עניין לטעם אישי. המוסכמות שהיו מקובלות בעבר כגון כחול לבנים ואדום לבנות, אבד עליהן הכלח.

אופניים לילדים - אופני הרים

אופניים לילדים במובן של אופני הרים הם אופניים בעלי כידון ישר הישיבה עליהם היא עם רכינה לפנים. ניתן לשנות את גובה הכידון אך לא את זוית הכידור. יהם בעלי שני מעצורי יד, ובעלי גלגלים דקים יותר מאופני BMX, לאופני הרים לילדים עד 12 הילוכים (בניגוד לאופני הרים למבוגרים להם 21 הילוכים ויותר). חשוב לקנות אופניים לילדים בהם מעבר ההילוכים חד וברור (הילוכי אנדקס) למען תחושתם הטובה. לאחרונה ניתן להשיג גלגלי עזר לאופני הרים אשר אינם מפריעים למעביר ההילוכים האחורי.  אם ילדך בגיל 7 ומעלה אפשר ואף רצוי ללמדו לרכוב ללא גלגלי עזר. ממילא אין לומדים לרכוב עם גלגלי עזר. בשנים האחרונות גיל הילדים להם קונים אופני הרים ולא BMX הולך ויורד.

התאמת גודל  אופניים לילדים

אלמנט חשוב ביותר הוא התאמת גודל אופניים לילדים . אל תיקנו אופניים גדולים מדי כדי לחסוך קניית אופניים כל שנתיים ואל תסכימו לקבל מתנה של אופניים קטנים מדי. אופניים גדולים מדי יגרמו לילד לפחד מהאופניים וירתיעו אותו מלרכוב עליהם. הוא גם לא יוכל לרדת ולעלות בצורה חופשית על האופניים. אופניים קטנים יגרמו לכך שהברכיים של הילד יתקלו בכידון ולא יאפשרו לו לדווש ולא לסובב את הכידון בצורה חופשית. כמו כן, הברכיים תעלנה בעת הדיווש לגובה שלא יהיה לילד נוח לרכוב. הילד חייב להרגיש בטוח ונוח ברכיבה. רק כך הוא יוכל להנות ולקבל ביטחון עצמי.

המידה באינצ'ים מציינת את קוטר הגלגל בלבד - אך בעגה המקצועית היא גם משמשת לציין את הגודל של אופניים לילדים . בפועל, יתכן מצב בו שני זוגות אופניים בעלי מידה באינצים זהה (למשל "16) יהיו בעלי גודל סופי שונה. זאת כיוון שהגודל הסופי של האופניים נגזר גם ממידות השילדה ולא רק מקוטר הגלגל. מכל מקום, ההבדלים אינם גדולים וניתן "לתקנם" על ידי הגבהת או הנמכת המושב, שינוי זווית הכידון והנמכת או הגבהת הכידון. כדי להיות בטוחים חשוב לקנות אופניים מעסק  בעל מבחר גדול המסוגל להחליף את האופניים במקרה והגודל שקניתם אינו מתאים.

להלן טבלה המציינת את גיל הילד, גובה הילד, גודל האופניים וסוג האופניים המתאימים לגיל זה.  

גיל הילד

גובה הילד (בס"מ)    

גודל אופניים לקנייה

סוג אופניים לקנייה והערות

2-3

80-90

"12

אופני BMX, אם הילד מתקרב לגיל 3 ונראה ששולט באופניים ניתן לקנות גודל "14

3-4

90-100   

"14

אופני BMX, קיימת חפיפה מסוימת עם גודל "16, ראו הערה לאחר הטבלה

3-5

100-110

"16

אופני BMX, קיימת חפיפה מסויימת עם גודל "14ראו הערה לאחר הטבלה  

5-6

110-120

"18

 אופני BMX

6-8

120-130

"20

אופני BMX או אופני הרים. אם מעוניינים בגלגלי עזר, לקנות  BMX, הואיל ולא ניתן להרכיב גלגלי עזר על אופני הרים. (לאחרונה ניתן להשיג גלגלי עזר גם לאופני הרים עם הילוכים אך מחירם אינו זול)

8 ומעלה

 130 ומעלה

"24

אופני הרים (קימים גם BMX בגודל זה אך קשה להשיגם, ובנוסף "לא פופולרי"
לא מקובל בחברת הילדים)

הערה: בכל סוג של אופניים לילדים קיימת חפיפה מסויימת בין גדלים "14 ל "16. שניהם עשויים להתאים לגיל שלוש עד ארבע. הבחירה ביניהם נתונה לשיקול דעת ההורה, האם הוא רוצה שבנו או בתו בני השלוש ישלטו טוב יותר באופניים עתה, או אופניים לילדים שישמשו אותם עד גיל שש. מכל מקום, ילד שהגיע לגיל 4 יכול בהחלט לרכוב על אופניים לילדים בגודל "16.

בברכת נסיעה בטוחה ומהנה,
צוות פרידמן הנע/אה
פרידמן 


אופניים לילדים בכל ימות השנה

כאשר אתם חושבים על רכישת אופניים לילדים, אתם בוודאי חושבים על יום כיפור. ביום זה, כמעט כל ילדי ישראל יוצאים לרחובות ומציפים את הכבישים הריקים ברכיבה על אופניים עד השעות הקטנות של הלילה ומהשעות המוקדמות ביותר של הבוקר למחרת. יחד עם זאת, ילדים אוהבים לרכוב על אופניים בכל ימות השנה.

יתרונות הרכיבה על האופניים

לרכיבה יתרונות רבים. בין הידועים ביותר נמצא נושא הפעילות הגופנית. יתרון זה נכון לכל הגילאים, אך ישנו יתרון נוסף והוא מתאים בעיקר לילדים צעירים: מוטוריקה גסה וקשר עין – יד. כאשר ילד לומד איך לתפעל וכיצד לנהוג באופניו, הוא משפר פלאים יכולות אלו, שילוו אותו גם במשך חייו הבוגרים.

אופן בחירת האופניים

היות שמדובר על מוצר, שאיננו זול וכאמור, בעל יתרונות רבים ומשמעותיים לילדים, חשוב מאוד לבחור את האופניים בתבונה. לפניכם שני דברים שחשוב לשים לב אליהם לפני בחירת האופניים לילדיכם:

  • בטיחות – ראשית חשוב לזכור, תמיד לחבוש קסדה! כמו כן, כאשר מדובר על ילדים צעירים, אשר אלו האופניים הראשונים שלהם, מומלץ לרכוש גם גלגלי עזר על מנת ליצור אצל הילד תחושת ביטחון בעת המעבר בין תלת אופן לבין אופניים לילדים.
  • גיל – חשוב ביותר לעשות התאמה בין גיל הילד לבין האופניים הנרכשים בשבילו. לדוגמה, לילדים מעל גיל שמונה מומלץ לרכוש אופני הרים לעומת ילדים עד גיל שש, אשר להם מומלץ לקנות אופני bmx. בניגוד לדעה הרווחת, bmx איננה פירמה של אופני ילדים, אלא מודל של אופניים, אשר מורכב מכידון גבוה יותר, שני מעצורים (מעצור יד ומעצור רגל) וניתן לשנות את גובה וזווית הכידון לישיבה זקופה לעומת אופני ההרים עליהם הישיבה היא ברכינה קדימה.

       פרידמן, רח' שוקן 12, תל אביב, טל 03-6836911   פרטים נוספים    

למעוניינים, 3 תשלומים שווים למזמינים באתר. אפשרות להסדרי תשלום ומימון שונים

האחריות למוצרים הנקנים באתר זהה לאחריות הניתנת למוצרים הנקנים בחנות  

ניתן לאסוף בחנות בתל אביב כל מוצר שנקנה באתר (לאחר תיאום ) ולחסוך את תשלום דמי המשלוח 

הובלה למקומות רחוקים כמו ערבה, אילת, כפרים, רמת הגולן וכד' - תוספת של 50% להובלה הרשומה. התוספת בתיאום עם חברת ההובלה כדי שנוכל לתת שרות בכל הארץ 
מאמרים באתר
אודות אופניים חשמליות
אודות אופני הרים
ספורט אופני הרים
קלנועית חדשה
קלנועיות 3 או 4 גלגלים?
כיצד לבחור אופני הרים 
קניית אופניים חשמליות
רכישת אופני הרים
למה אופניים חשמליים
קלנועית בעלת גלגל אחד
רכיבה בטוחה
קטגוריות
אופני הרים
אופני נשים
אופני ילדים
תלת אופן
אופנים מתקפלים
אופניים חשמליות
טרקטורנים ממונעים
קורקינטים ממונעים 
קלנועיות
רכישה באתר
תקנון
שאלות ותשובות

מאמרים
קישורים
הצטרפות
צור קשר
פייסבוק

אינסטגרם

השארו מעודכנים, הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 

פרידמן 2017 © כל הזכויות שמורות     עיצוב אתר: טליה קוזי
.