חייגו
 03-6836911
ווטסאפ  
050-7896911
כתובת
שוקן 12, תל אביב
רווח
 

אודות אופניים חשמליות

.
דף הבית >> אודות אופניים חשמליות

 

אופניים חשמליות – רקע
אופניים חשמליות מהוות אלטרנטיבה סביבתית לתחבורה באזורים עירוניים ופתרון זול, יעיל, נוח ואקולוגי.
המהירות המקסימאלית של אופניים חשמליות בעולם היא כ – 30 קמ"ש.
זמן טעינה מרבי של סוללת אופניים חשמליות הינו 5 שעות בממוצע.
תיעוד ראשוני של אופניים חשמליות אפשר למצוא כבר בסוף המאה ה – 19 בשנת 1985.
בשנת 1895 נרשם פטנט שנושאו היה אופניים חשמליות עם מנוע בעל 6 קטבים המחובר בגלגל האחורי. בשנת 1897 הומצאו באמריקה אופניים חשמליות בעלות שני מנועים חשמליים. בשנת 1898 נרשם פטנט על אופניים חשמליות המונעות באמצעות רצועה הממוקמת על הגלגל האחורי. בשנת 1899 הומצאה ההנעה באמצעות חיכוך, גלגל מתכת בעל חריצים, המורכב על מנוע ומוצמד בלחץ לגלגל האופניים. כאשר המנוע החשמלי מופעל, גלגל האופניים מסתובב.
בשנות ה – 90 נכנסו לשימוש חיישן מומנט ובקר מתח שהם לב המערכת של כל אופניים חשמליות מודרניות. במהלך אותה תקופה, החלו חברות לייצר אופניים חשמליות בצורה מסחרית. לקראת סוף שנות ה – 90 היו בשוק כ – 50 סוגים של אופניים חשמליות.
בשנת 2004 נמכרו 7.5 מיליון אופניים חשמליות בכל העולם, פי שניים יותר משנת 2003.
בשנת 2006 נמכרו כ – 18 מיליון זוגות של אופניים חשמליות.
 
אופניים חשמליות – שימושים
ניתן לראות אופניים חשמליות בכל מקום: רחובות, שבילי אופניים ואף בשטח. קיימים סוגי אופניים חשמליות רבות: אופני הרים, אופניים מתקפלות, אופני כביש, תלת אופן, אופני פעלולים ועוד. בכולם ניתן להרכיב מנוע חשמלי על מנת ליצור רכיבה על אופניים חשמליות בצורה שאינה דורשת מאמץ או הפעלת פדלים.
 
ניתן לקנות אופניים חשמליות או לחילופין להוסיף מנוע חשמלי לאופניים ישנות באמצעות הרכבה פשוטה. סוג של אופניים חשמליות מקובל מאוד בארץ הוא אופניים חשמליות מתקפלות מכיוון שהן ניתנות לנשיאה, עלותן נמוכה והן פשוטות לתפעול. למעוניינים לרכוש אופניים חשמליות המתאימות יותר לנסיעה בשטח ובשבילים מומלץ לרכוש אופני הרים חשמליות.
 
אופניים חשמליות - מצברים
קיימים בשוק שני סוגי מצברים עבור אופניים חשמליות: מצברי חומצת עופרת ומצברי ליתיום.
מצברי חומצה עופרת נטענים. מדובר במצברים וותיקים ואמינים מאוד. חסרונם העיקרי הוא משקלם הגבוה. יתרונם הוא במחירם הזול יחסית. החיסרון הזה מתגמד אם אינך מעוניין להרים או לשאת את האופניים. בזמן רכיבה לא תרגיש במשקל.
מצברי ליתיום נטענים. כאן מדובר במצברים קלים מאוד אך יקרים. קיימות שתי משפחות של מצברי ליתיום נטענים. מצברי לי-איון Li-ion הוותיקים יותר ומצברי  LiFePO4 החדשים. כדאי לשים לב כי מצברי ליתיום דורשים מטען מיוחד ולא ניתן לקנות כל מטען במקרה של אובדן או שבר המטען.
הערה: ברוב הסוגים של אופניים חשמליות ניתן לנתק את המצברים על מנת לטעון אותם במקום מרוחק מהאופניים או כדי לא לסחוב אותם אם רוצים להשתמש באופניים כאופניים רגילות ולא חשמליות.
 
יתרונות אופניים חשמליות
לאדם הנוסע בממוצע מרחק של כ – 30 קילומטר ביום, האופניים החשמליות
מציעות את החלופה הזולה והנקייה ביותר מבחינה סביבתית ללא הגדלת זמן הנסיעה.
 
אופניים חשמליות זולות יותר - עלות הקנייה והתחזוקה של אופניים חשמליות הינו נמוך בהשוואה לשאר אמצעי התחבורה. כמו כן עלות עבור קילומטר נמוכה בצורה משמעותית משאר הכלים הממונעים, כאשר טעינה ממוצעת עולה שקלים בודדים ומאפשרת רכיבה מהנה בטווח של 30 קילומטר.
 
אופניים חשמליות ידידותיות לסביבה– יותר מאשר כלי תחבורה אחרים. אופניים חשמליות אינן פולטות גזים מזהמים במהלך הנסיעה ובכך מפחיתות בצורה ניכרת את זיהום האוויר.
 
אופניים חשמליות שקטות - המנועהחשמלי של אופניים חשמליות שקט וכך מפחית את מפגע הרעש בעיר.
 
אופניים חשמליות נוחות ופשוטות לרכיבה ומאפשרות נסיעה ללא מאמץ וזיעה.
 
אופניים חשמליות ירוקות ונקיות– אין עמידה בפקקים, הפחתת עומס התנועה בעיר, הגעה מהירה ליעד וללא בעיות חנייה. אופניים חשמליות ניתנות לאחסון בכל מקום כולל בבית ובמשרד.
 
אופניים חשמליות – שימור היכולות הספורטיביות
ניתן לנסוע על אופנייםחשמליות גם באופן ידני על מנת לאפשר לרוכב שימוש רגיל בדוושות, אשר נועד לשימור היתרונות הספורטיביים של רכיבה על אופניים שגרתיות. כמו כן, רוכב על אופניים חשמליות יכול לנוח לזמן מסוים במהלך הנסיעה החשמלית ובזמנו החופשי לחזור לרכיבה ידנית. יתרה מכך, אופניים חשמליות הניתנות להטענה באמצעות דיווש הרוכב בנוסף להטענה חשמלית, מאפשרות לרוכב האופניים להגיע ליעדים רחוקים הרבה יותר באמצעות נסיעה המורכבת הן מנסיעה ידנית והן מנסיעה חשמלית.
 
אופניים חשמליות או קטנוע?
לעומת נסיעה על קטנוע, נסיעה על אופניים חשמליותשומרת על כושר הרוכב בכך שלעיתים הרוכב יכול באופן חופשי לדווש באופן עצמאי. כמו כן, אופניים חשמליות הינן בטוחות יותר מקטנוע מכיוון שהנסיעה היא בקצב איטי יותר ולאורך מדרכות או לחילופין שבילי אופניים ועל כן סכנת הכביש איננה מאיימת על רוכב אופניים חשמליות. יתרון נוסף של אופניים חשמליות ביחס לקטנוע: אופניים חשמליות מתקפלות יכולות להיכנס לתיק נשיאה וכך משתלבות עם תחבורה ציבורית והופכות לפתרון נייד גם בדרכים בינעירוניות.
לאחרונה, תופעה שכיחה הינה נטישת קטנועים או כלים מנועיים אחרים ומעבר לאופניים חשמליות מכיוון שהן מפחיתות את מפגע הזיהום ומפגע הרעש, חסכוניות ומאפשרות נסיעה מהנה ללא מאמץ או זיעה. כמו כן, אופניים חשמליות מאפשרות נסיעה נטולת פקקים וזיהום וללא צורך לחפש חניה.

 


       פרידמן, רח' שוקן 12, תל אביב, טל 03-6836911   פרטים נוספים    

למעוניינים, 3 תשלומים שווים למזמינים באתר. אפשרות להסדרי תשלום ומימון שונים

האחריות למוצרים הנקנים באתר זהה לאחריות הניתנת למוצרים הנקנים בחנות  

ניתן לאסוף בחנות בתל אביב כל מוצר שנקנה באתר (לאחר תיאום ) ולחסוך את תשלום דמי המשלוח 

הובלה למקומות רחוקים כמו ערבה, אילת, כפרים, רמת הגולן וכד' - תוספת של 50% להובלה הרשומה. התוספת בתיאום עם חברת ההובלה כדי שנוכל לתת שרות בכל הארץ 
מאמרים באתר
אודות אופניים חשמליות
אודות אופני הרים
ספורט אופני הרים
קלנועית חדשה
קלנועיות 3 או 4 גלגלים?
כיצד לבחור אופני הרים 
קניית אופניים חשמליות
רכישת אופני הרים
למה אופניים חשמליים
קלנועית בעלת גלגל אחד
רכיבה בטוחה
קטגוריות
אופני הרים
אופני נשים
אופני ילדים
תלת אופן
אופנים מתקפלים
אופניים חשמליות
טרקטורנים ממונעים
קורקינטים ממונעים 
קלנועיות
רכישה באתר
תקנון
שאלות ותשובות

מאמרים
קישורים
הצטרפות
צור קשר
פייסבוק

אינסטגרם
מועדון לקוחות


השארו מעודכנים, הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו

 

פרידמן 2017 © כל הזכויות שמורות     עיצוב אתר: טליה קוזי
.